Αυξάνεται το πρόβλημα στην μπασκετική ΑΕΚ με τον κορωνοϊό, καθώς, όπως γνωστοποίησε ο ΕΣΑΚΕ, τρεις ακόμη παίκτες της Ένωσης βρέθηκαν θετικοί στον κορωνοϊό και τέθηκαν άμεσα σε καραντίνα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Σε έλεγχο που διενεργήθηκε στην ΑΕΚ διαγνώστηκαν τρία κρούσματα κορωνοϊού σε αθλητές της ομάδας.
Η ομάδα της ΚΑΕ ΑΕΚ βρίσκεται σε υψηλή ενεργητική επιτήρηση και ακολουθεί όλα τα προβλεπόμενα σύμφωνα με το Υγειονομικό Πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ, της ΓΓΑ και του ΕΣΑΚΕ».