Με γκολ του Σαλόζε Ουντότζι στο 61ο λεπτό ο Άρης επικράτησε 1-0 της Βέροιας στην Ημαθία και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Να σημειωθεί ότι οι «κίτρινοι» ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες, καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Οικονομόπουλος και ο Αγκάνθο. Μετά το τέλος του αγώνα αντίκρισε κόκκινη κάρτα και ο Πουλίδο!

Πατήστε εδώ και δείτε το γκολ

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις κύλησε το πρώτο ημίχρονο, ανάμεσα στη Βέροια και τον Άρη. Οι δυνατές μονομαχίες οι αρκετές κίτρινες κάρτες και ο παθητικός ρόλος των φιλοξενούμενων ήταν τα χαρακτηριστικά στοιχεία του 45λεπτου.

Ο Αγκάνθο πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 46’ και βοήθησε την ομάδα του στο επιθετικό κομμάτι. Στο 61’ ο Άρης άνοιξε το σκορ και το γκολ έμελλε να του χαρίσει τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης. Ο Τάτος εκτέλεσε κόρνερ και ο Νιγηριανός επιθετικός άνοιξε το σκορ με το κεφάλι!

Η Βέροια πίεσε, χωρίς αποτέλεσμα για την ισοφάριση, ενώ ο Άρης ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες, λόγω αποβολών του Οικονομόπουλου και του Αγκάνθο πήρε μια σπουδαία νίκη.

Βέροια – Άρης 0-1 (Nova 2)

Γκολ: 61′ Ουντότζι
70′ δοκάρι ο Μπαργκάν

Κίτρινες κάρτες: Καλτσάς, Σιόντης, Όστοϊτς, Γεωργιάδης, Αναστασόπουλος – Οικονομόπουλος, Ηρακλής, Τάτος, Κύργιας, Έλσνερ, Πουλίδο, Αγκάνθο

Κόκκινες κάρτες: 90′ Οικονομόπουλος, 90′ Αγκάνθο, Πουλίδο (μετά το τέλος του αγώνα)