Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Ατρόμητος απέναντι στα Γιάννενα στο Περιστέρι, στο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Ο Μπρίτο στο 57΄ άνοιξε το σκορ και επτά λεπτά αργότερα ο Περόνε πέτυχε το 2-0. Στο 77΄ ο Ντιμπαλά διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Μόλις στο 9’ ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την πρώτη του ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο Τζάνης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Μιχαηλίδης απέκρουσε. Στο επόμενο λεπτό, ο Αναστασάκος ανακόπηκε την τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς του ΠΑΣ, ενώ ήταν έτοιμος να πλασάρει τον Ελευθερόπουλο.

Από εκεί και πέρα, ο ρυθμός έπεσε και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Αντίθετα με το πρώτο μέρος μέσα σε επτά λεπτά στο δεύτερο οι παίκτες του Δώνη πήραν ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης. Στο 57’ ο Μπρίτο πέτυχε εξαιρετικό γκολ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νεμπεγλέρα, ενώ επτά λεπτά αργότερα σαν σε προπόνηση ο Περόνε σε άδεια εστία δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

Ο ΠΑΣ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 77’ με τον Ντιμπαλά από ασίστ του Μενδρινού.

Κίτρινες κάρτες: Αποστολόπουλος, Μελισσάς – Κανακούδης

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπαζίνσκι, Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Αποστολόπουλος (46΄ Ολιβέιρα), Φαβάλι, Σαρμιέντο, Περόνε (83΄ Μπλένχιο), Αναστασάκος, Μπρίτο (81΄ Καλαντζής).

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιώργος Παράσχος): Ελευθερόπουλος, Μαϊστόροβιτς, Ανδράλας, Κούσας (75΄ Μπακαγιόκο), Κώτσιος, Κανακούδης, Μενδρινός (88΄ Μπουχάν), Κοντογουλίδης, Τζάνης (68΄ Σαϊτιώτης), Ντιμπαλά, Μπαλάφας.