Νίκη, η οποία φέρει φαρδιά πλατιά την υπογραφή του Γιάννη Σίμωση, σημείωσε ο Πανθρακικός, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Football League.
Η ομάδα του Βασιλακάκη επικράτησε με 2-0 της Καλλιθέας, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον 19χρονο άσο, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 56’, αλλάζοντας τη ροή της αναμέτρησης.
Ο νεαρός επιθετικός αρχικά στο 70’ με πολύ όμορφη προσπάθεια άνοιξε το σκορ, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπουλής.
Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τον Πανθρακικό, ο οποίος έφτασε τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Πανθρακικός (Κώστας Βασιλακάκης): Κουτσόπουλος, Περπερίδης, Κανωτίδης, Ζησόπουλος, Ιασωνίδης,Λόπεζ, Ρεκλείτης, Πάγκαλος, Αρσενίεβιτς, Μαρσέλο, Καζάκης.
Καλλιθέα (Στάθης Σταθόπουλος): Αθανασόπουλος, Φαμπίνιο, Ζουμπουλάκης, Πινδώνης, Θ. Τεγούσης, Κουτρουμπής, Καραδήμος, Τσάνα, Κατσαρός, Ηρακλής, Τζωρμπατζάκης.
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Πιερικός-Παναιτωλικός 0-1
Λεβαδειακός-Θρασύβουλος 2-2
Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας 2-0
Ηλιούπολη-Βέροια 1-0
Εθνικός-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
Ιωνικός-ΟΦΗ 1-2
Πανθρακικός-Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας-Εθνικός Αστέρας 1-0
Η βαθμολογία (4 αγώνες)
1. Παναιτωλικός 12
2. ΠΑΣ Γιάννινα 10
3. Θρασύβουλος 8
4. Δόξα Δράμας 7
. ΟΦΗ 7
. Διαγόρας 7
7. Βέροια 6
. Τρίκαλα 6
. Ηλιούπολη 6
. Πανθρακικός 6
11. Πιερικός 4
. Εθνικός Αστέρας 4
. Καλλιθέα 4
. Αγροτικός Αστέρας 4
. Αναγέννηση Καρδίτσας 4
16. Ιωνικός 2
. Εθνικός 2
18. Λεβαδειακός 1