Ο Εργοτέλης επικράτησε 2-1 της Αναγέννησης Επανομής σε εκτός έδρας αναμέτρηση και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Football League. Τα γκολ των Κρητικών τα πέτυχαν οι Ρομάνο και Μπουχαλάκης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Παπατζίκου στο 60ό λεπτό και ο Εργοτέλης ισοφάρισε στο 72ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Ρομάνο, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χαντί, και έκανε την ολική ανατροπή με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουχαλάκη στο 86ο λεπτό. Ο Εργοτέλης είχε και τρία δοκάρια με τον Σωκράτη Ευαγγέλου στο 8ο, 11ο και 62ο λεπτό.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ:
Ταταρίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης, Τέλλος, Παπατζίκος, Μωυσίδης, Δραγανίδης, Κουλίδης (77′ Σικαλόπουλος), Ναστόσκι (64′ λ.τ. Τζανδάρης), Ογκουνσότο, Κυζιρίδης (85′ Μπαλασάς).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Τζανακάκης (76′ Δωματάς), Γεωργίου, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Γκαντιάγκα (46′ Κοζορώνης), Μπουχαλάκης, Χάντι (83′ Λαμπίν), Ουέλινγκτον, Ρομάνο, Ευαγγέλου.

Εν τω μεταξύ, η Δόξα Δράμας επικράτησε 2-1 της Καβάλας, σε ένα παιχνίδι όπου βρέθηκε να χάνει, ενώ αγωνίστηκε από το 41’ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κοντέων.