Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Εθνικής κατηγορίας στρογγυλοκάθισε ο Ατρόμητος. Η ομάδα των Δυτικών Προαστίων επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής, που άνοιξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής, 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα και έφτασε τους 51 βαθμούς, ένα παραπάνω από τους Ηπειρώτες.
Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 41’ με αμφισβητούμενο πέναλτι, που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Σαϊτιώτης, αλλά στο 50’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γεωργιάδη στο 50’. Ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή και γύρισε το παιχνίδι σε διάστημα δύο λεπτών. Στο 64’ ο Φαβάλι ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ, ενώ στο 66’ ο Ολιβέιρα, με κεφαλιά πέτυχε το τελικό 2-1.
Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής:
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1
ΑΣΚ Ολυμπιακός-Διαγόρας 22/2
Εθνικός-Καλαμάτα
Καστοριά-Καβάλα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός
Βέροια-Εθνικός Αστέρας
Αγροτικός Αστέρας-Απόλλων Καλ.
Κέρκυρα-Ηλυσιακός
Ιωνικός-Καλλιθέα 23/2