Γερμανία – Bundesliga

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα πέρασε η Χόφενχαϊμ. Οι νεοφώτιστοι στην Bundesliga επικράτησαν στην έδρα τους 2-0 της Κότμπους και έφτασαν τους 38 βαθμούς. Στο 28’ ο Μπα άνοιξε το σκορ, ενώ το δεύτερο τέρμα σημείωσε στο 68ο λεπτό ο Σανόγκο.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής: Αμβούργο-Μπάγερν Μονάχου 1-0, Κολονία-Βόλφσμπουργκ 1-1, Ντόρτμουντ-Λεβερκούζεν 1-1, Ανόβερο-Σάλκε 1-0, Χέρτα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1, Χόφενχαϊμ-Κότμπους 2-0, Στουτγκάρδη-Γκλάντμπαχ 2-0.

Αγγλία – Premier League

Νέα βαθμολογική απώλεια για την Άρσεναλ. Οι «κανονιέρηδες» έμειναν στο στείρο 0-0 με τη Γουέστ Χαμ στο «Έμιρεϊτς» και απώλεσαν την ευκαιρία να πλησιάσουν την Άστον Βίλα, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ με τη Γουίγκαν στο «Βίλα Παρκ».

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής: Στόουκ Σίτι-Μάντσεστερ Σίτι 1-0, Άρσεναλ-Γουέστ Χαμ 0-0, Άστον Βίλα-Γουϊγκαν 0-0, Μπόλτον-Τότεναμ 3-2, Φούλαμ-Πόρτσμουθ 3-1, Χαλ-Γουέστ Μπρομ 2-2, Μίντλεσμπρο-Μπλάκμπερν 0-0, Μάντσεστερ Γ.-Εβερτον 1-0.

Σκωτία – Premier League

Με πέναλτι του Φλεκ στο 78′ και με γκολ του Λάφερτι στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Ρέιντζερς επικράτησε 2-0 της Νταντί Γιουνάιτεντ.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής: Φολκερκ-Αμπερντίν 1-0, Χάμιλτον-Χαρτς 2-0, Χιμπέρνιαν-Μάδεργουελ 1-1, Ρέιντζερς-Νταντί Γιουν. 2-0, Σεντ Μίρεν-Κιλμάρνοκ 1-1.

Ιταλία – Serie A

Θύμα έκλπηξης έπεσε η Γιουβέντους. Η «Βέκια Σινιόρα» έχασε 3-2 από την Κάλιαρι, κάνοντας ένα ανέλπιστο δώρο στην Ίντερ του Ζοσέ Μουρίνιο. Η Κάλιαρι προηγήθηκε στο 16′ με τον Μπιοντίνι, αλλά οι «μπιανκονέρι» απάντησαν στο 31′ με τον Σισόκο και προηγήθηκαν στο 38′ με τον Πάβελ Νέντβεντ. Στο 54′ ο Τζέντα ισοφάρισε 2-2 για την Κάλιαρι, ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο ο Μάτρι στο 78ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής: Νάπολι-Ουντινέζε 2-2, Γιουβέντους-Κάλιαρι 2-3.