Σκωτία – Premier League

Μπορεί ο Γιώργος Σαμαράς να σκόραρε δύο φορές, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό προκειμένου η Σέλτικ να πάρει τη νίκη απέναντι στη Νταντί Γιουνάιτεντ, καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας. Ο Έλληνας στράικερ άνοιξε το σκορ στο 12’ και στο 58’ πέτυχε το 2-0, φτάνοντας τα 14 γκολ στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 2-1 στο 60’ με τον Ντίξον, για να ισοφαρίσουν στο 77’ σε 2-2 με τον Φένι.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής: Σέλτικ-Νταντί Γιουν. 2-2, Φόλκερκ-Κιλμάρνοκ 1-1, Χάμιλτον-Αμπερντίν 2-0, Χαρτς-Χιμπέρνιαν 0-0, Σεντ Μίρεν-Μάδεργουελ 0-0.

Ισπανία – Primera Division

Τη νίκη με 3-1 απέναντι στη Μαγιόρκα πήρε η Μπαρτσελόνα στο “Καμπ Νου”. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15′ με γκολ του Αντουρίθ, αλλά στο 31′ ο Τιερί Ανρί ισοφάρισε για τους Καταλανούς. Στο 75′ ο Αντρές Ινιέστα πέτυχε το 2-1 για τη Μπαρτσελόνα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τουρέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Η Μαγιόρκα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χοσέμι στις καθυστερήσεις.