Η Γκαζιάντεπσπορ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζούλιο Σέζαρ επικράτησε με 2-1 της Φενέρμπαχτσε, η οποία μέχρι σήμερα ήταν αήττητη με οκτώ νίκες σε ισάριθμα ματς.

Οι πρωταθλητές Τουρκίας προηγήθηκαν στο σκορ στο 26’ με γκολ του Σεμίχ Σεντιούρκ, ωστόσο στα τελευταία λεπτά “χτύπησε” δις ο πρώην φορ της ΑΕΚ.

Ο Καίσαρας συγκεκριμένα στο 84′ με εξαιρετικό πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τρομερή εκτέλεση φάουλ, ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 94′ .

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην Γκαζιάντεπσπορ αγωνίζεται και ο έτερος Ζούλιο Σέζαρ, που έχει περάσει από τα ελληνικά γήπεδα: ο πρώην κεντρικός αμυντικός του Ολυμπιακού, που επίσης ήταν επίσης βασικός.

Γκαζιάντεπσπορ: Μαχμούτ Μπεζγκίν, Ερκάν (63′ Φερντί), Τόλγκα, Ζούλιο Σέζαρ, Ιβάν Σόουζα, Χακάν Μπαϊρακτάρ (78′ Ερμάν), Ζουρίτα, Ζορζίνιο, Μουράτ Τσεϊλάν, Ολτσάν Αντίν, Ζούλιο Σέζαρ.

Φενέρμπαχτσε: Βολκάν Ντεμιρέλ, Γκιοκάν Γκιονιούλ (82′ Μπεκίρ), Εντέρ Τουρατσί, Μπίλιτσα, Ρομπέρτο Κάρλος, Καζίμ, Κρίστιαν, Εμρέ Μπελόζογλου, Βέντερσον (78′ Αντρέ Σάντος), Μεχμέτ Τοπούζ (89′ Εζέρ), Σεμίχ Σεντιούρκ.