Εκτός από την Atletico Madrid άλλες πέντε ομάδες κατάφεραν απόψε να πάρουν την πρόκριση για τους ομίλους του Champions League. Οι Lyon, Debrecen, Maccabi Haifa και Zurich κατάφεραν να περάσουν στην επόμενη φάση, επικρατώντας των αντιπάλων τους.

Στο Βέλγιο η Lyon κατάφερε να κερδίσει για δεύτερη φορά την Anderlecht. Οι Γάλλοι μετά το 5-1 του πρώτου αγώνα κέρδισαν με 3-1, χάρη στο χατ-τρικ του Lisandro Lopez (26’, 32’, 41’). Το γκολ της Anderlecht σημείωσε στο 51’ με πέναλτι ο Suarez.

H Debrecen στην Ουγγαρία κέρδισε με 2-0 τη Levski Sofia με τα γκολ που σημείωσαν στο 13’ ο Varga και στο 35’ ο Rudolf.

Στο Ισραήλ η Maccabi Haifa δε δυσκολεύτηκε κόντρα στη Salzburg, την οποία και νίκησε με το ευρύ 3-0. Στο 31’ ο Dvalishvili, στο 57’ ο Golsa και στις καθυστερήσεις ο Ghadir διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Τέλος η Zurich χρειάστηκε το γκολ του Abdi στις καθυστερήσεις για να νικήσει 2-1 την Ventspils. Ο Vonalthen στο 6’ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 8’ ο Tigirlas είχε ισοφαρίσει.