Χωρίς τους… Ευρωπαίους η Εθνική Βραζιλίας συνέτριψε με 4-0 τη Βολιβία σε φιλικό παιχνίδι με τους Νεϊμάρ και Ροναλντίνιο να κλέβουν την παράσταση.

Μόλις τέσσερα λεπτά χρειάστηκε η «σελεσάο» για «ξεκλειδώσει» την άμυνα των γηπεδούχων, με τον Νταμιάο να μετουσιώνει σε γκολ την ασίστ του Ζαν.

Τα επόμενα δύο τέρματα ήταν υπόθεση του Νεϊμάρ, που στο 31′ κατέβασε με εξαιρετικό τρόπο την μπάλα από την ασίστ του Ροναλντίνιο, κάνοντας το 2-0 και το τρίτο τέρμα ήρθε λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου μέρους. Το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Λεάντρο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η σύνθεση της Βραζιλίας: Τζέφερσον, Αντρέ Σάντος, Ρέβερ, Ντέντε (87’ Ντόρια), Ροναλντίνιο Γκαούτσο (78’ Λεάντρο), Τζάνσον, Παουλίνιο, Χεάν, Ραλφ, Νεϊμάρ (46’ Οσβάλντο), Λεάντρο Νταμιάο (46’ Πάτο)

Επιμέλεια: Γιώργος Περράκης