Με λυτρωτή τον Βαγγέλη Πλατέλλα, ο οποίος πέτυχε το νικητήριο γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καλλιθέα επικράτησε με 1-0 της Βέροιας, παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τους «32» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι ο 23χρονος μέσος δεν είναι η πρώτη φορά που σκοράρει στη συγκεκριμένη διοργάνωση.
Κι αυτό γιατί στην προηγούμενη φάση του θεσμού είχε διαμορφώσει στο 119’ το 4-2 σε βάρος του Αστέρα Μαγούλας, «σφραγίζοντας» τη νίκη-πρόκριση των «μπλε».
Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας η Καλλιθέα θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Δράμας.
Κίτρινες: Καλογέρης, Σταύρου.
Καλλιθέα: Κατσούλης, Σταύρου, Ρουσάκης, Μιχαλόπουλος, Αρκούδας, Βιδάλης, Ηρακλής (74′ Καλτσάς), Πλατέλλας, Αρβανίτης, Πρίπου, Ντιαλό (72′ Παυλίδης).
Βέροια: Καντιμοίρης, Τζημογιάννης, Καλτσάς (76′ Τάντιτς), Παυλίδης (73′ Ολαϊτάν), Λαναρής, Λανγκλέ, Φαρινόλα, Καπίας, Καλογέρης, Σιλιγαρδάκης, Αμαραντίδης.
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης