Με το… αριστερό ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της η εθνική ομάδα πόλο των γυναικών στην τελική φάση του World League, που διεξάγεται στην πόλη Τιαντζίν.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ηττήθηκε με 9-8 από το αντίστοιχο συγκρότημα της Κίνας, στον πρώτο αγώνα της στη διοργάνωση, ενώ στον άλλο αγώνα του ομίλου της οι ΗΠΑ επικράτησαν με 9-6 της Ιταλίας.
Η ελληνική ομάδα, θα αντιμετωπίσει αύριο (11:20 ώρα Ελλάδας) την Ιταλία, ενώ την Πέμπτη θα τεθεί αντιμέτωπη με τις ΗΠΑ την ίδια ακριβώς ώρα.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ελλάδα-Κίνα 8-9
ΗΠΑ-Ιταλία 9-6
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ρωσία-Καναδάς 9-8
Αυστραλία-Ισπανία 14-6