Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε στο «Απόστολος Νικολαΐδης» ο Παναθηναϊκός, στο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Super League με τη Βέροια. Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 44΄ με τον Αμπεΐντ, αλλά η Βέροια, που δεν έχει «γευθεί» ακόμα την ήττα, ισοφάρισε στο 54΄ με τον Μοχάμεντ.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ του αγώνα

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο μέρος κυριάρχησε και απείλησε στο 10’, με το σουτ του Μπεργκ που πέρασε άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά δεν δυσκόλεψε τον Αναστασόπουλο, που μπλόκαρε εύκολα.

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε να πιέζει και στο 42′ ο Μπεργκ είχε νέα ευκαιρία, καθώς η κεφαλιά του τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου αποκρούστηκε από τον κίπερ της Βέροιας, ενώ το 1-0 ήρθε λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο μέρος. Ο Αμπεΐντ έκανε την ατομική προσπάθεια από αριστερά, έβαλε την κόντρα στον Αναστασόπουλο, και κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Βέροια κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο 54’ ο Μοχάμεντ Μπεν εκμεταλλεύτηκε την καραμπόλα μεταξύ των Κουτρουμπή και Μπαϊράμι και με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στο 61′ ο Μπαϊράμι με βολέ δεν κατάφερε να νικήσει τον Αναστασόπουλο, ενώ στην επόμενη φάση ο Μπεν, μετά την απόκρουση του Καπίνο, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο 80′ ο Μπεργκ προτίμησε να σουτάρει παρά να δώσει στον μόνο Καρέλη από αριστερά, στέλνοντας τη μπάλα έξω και η τελευταία καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό έγινε στο 94′ με τον Χουχούμη να σουτάρει, χωρίς να μπορέσει να βρει δίχτυα.

Παναθηναϊκός – Βέροια 1-1 (Nova 2)

Γκολ: 44′ Αμπεΐντ – 54′ Μοχάμεντ
42′ δοκ. Μπεργκ – 61′ δοκ. Μοχάμεντ