Η Καλλονή με πρωταγωνιστές τους Ντελγκάδο και Λεοζίνιο επικράτησε 4-1 της Βέροιας στη Μυτιλήνη, σε παιχνίδι για την 28η αγωνιστική της Super League. Στο 12’ ο Ντελγκάδο άνοιξε το σκορ, ενώ στο 19’ έχασε πέναλτι. Ο Λεοζίνιο σκόραρε στο 17’ και το 71’. Η Βέροια ισοφάρισε προσωρινά στο 16’ με τον Καλτσά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Αντέτζο.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Το παιχνίδι έγινε… over πριν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο και στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε. Στο 13’ η Βέροια έχασε τη μπάλα και ο Καλτσάς με σέντρα βρήκε τον Ντελγκάδο, ο οποίος πλάσαρε από κοντά και έκανε το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα η Βέροια ισοφάρισε με τον δικό της Καλτσά! Ο Νίκος Καλτσάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1, ωστόσο στο επόμενο λεπτό η Καλλονή πήρε εκ νέου το προβάδισμα. Ο Λεοζίνιο με φοβερό αριστερό σουτ έξω από την περιοχή σκόραρε για το 2-1, ενώ η ομάδα του έχασε την ευκαιρία να «καθαρίσει» από νωρίς τον αγώνα. Στο 18ο λεπτό ο Πετρόπουλος κέρδισε πέναλτι για την ομάδα της Μυτιλήνης, όμως ο Ντελγκάδο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τζινάρ.

Πριν το τέλος του πρώτου μέρους, στο 35’ ο Μανούσος σούταρε και ο Τζινάρ απέκρουσε, ενώ στην επαναφορά ο Πετρόπουλος σημάδεψε το δοκάρι! Δοκάρι είχε και η Βέροια στο 42’ με τον Μπεν, σε μία φάση που ολοκλήρωσε ένα χορταστικό πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Λεοζίνιο έφυγε στην αντεπίθεση από τα αριστερά και με διαγώνιο σουτ μέσα από περιοχή πέτυχε το 3-1 στο 71’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Αντέτζο στις καθυστερήσεις με κεφαλιά… ψαράκι.

Καλλονή – Βέροια 4-1 (Novasports 2)

Γκολ: 12′ Ντελγκάδο (Καλλονή), 16′ Καλτσάς (Βέροια), 17′ Λεοζίνιο (Καλλονή), 71′ Λεοζίνιο (Καλλονή), 90′ Αντέτζο (Καλλονή)
19′ έχασε πέναλτι ο Ντελγκάδο
35′ δοκάρι ο Πετρόπουλος