Το Αιγάλεω έβαλε «φρένο» στην Καλαμάτα και δημιούργησε… συνωστισμό στην κορυφή του Β΄ ομίλου της Super League 2, μετά από τρεις αγωνιστικές.

Η «μαύρη θύελλα» γνώρισε την πρώτη βαθμολογική της απώλεια στο γήπεδο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης», καθώς έμεινε στο 1-1 με τη γηπεδούχο ομάδα, αν και προηγήθηκε στο 29΄ με τον Μορέιρα.

Το «Σίτι» ισοφάρισε στο 54΄ με τον Καρβούνη, διατήρησε το αήττητο και πλέον η Καλαμάτα ισοβαθμεί στην κορυφή με Κηφισιά και Πανιώνιο, ενώ το Αιγάλεω ακολουθεί σε απόσταση δύο βαθμών.

Από εκεί και πέρα η Κηφισιά υποχρέωσε την ΑΕΚ Β΄ στην πρώτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς τη νίκησε 4-2 στη Ζηρίνειο.

Η ομάδα του Σεμπαστιάν Λέτο προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Παντελίδη, η Ένωση απάντησε άμεσα με τον Σόσα (11΄), αλλά με τέρματα του Ρότσα στο 14΄ και του Μάναλη στο 21΄ οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν σημαντικό προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλος» μείωσε στο 57΄ ξανά με τον Σόσα, αλλά το γκολ του Σμπώκου στο 87΄ «σφράγισε» τη νίκη της Κηφισιάς, που έφτασε τους επτά βαθμούς (όσους έχει και ο Πανιώνιος).