Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε με 2-0 του Αλμωπού Αριδαίας στις Σέρρες, διευρύνοντας ακόμη περισσότερο το νικηφόρο σερί του και κρατώντας, παράλληλα, αποστάσεις από τους διώκτες του στον Α’ Όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2.

Στο άλλο σημερινό (1/04) ματς για τη 17η αγωνιστική, Παναθηναϊκός Β’ και Θεσπρωτός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο ΟΑΚΑ.

Στις Σέρρες, τα «λιοντάρια» άνοιξαν το σκορ στο 27’ με κεφαλιά του πολύπειρου κεντρικού αμυντικού Τάσου Αυλωνίτη ενώ εννέα λεπτά μετά ο Ανδρέας Κατσαντώνης είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι. Εν τέλει, η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη βρήκε και δεύτερο γκολ στο 70’, αυτή τη φορά με σουτ του Αχμέντ Σαϊντ.

Ο Αλμπάνης έσωσε τον βαθμό για τον Παναθηναϊκό Β’

Στο Ολυμπιακό Στάδιο, κι αφού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιάννη Κυράστα, ο Παναθηναϊκός Β’ στέρησε από τον Θεσπρωτό δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα της Ηγουμενίτσας προηγήθηκε με τον Θόδωρο Μίγγο στο 29’, ωστόσο πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Χρήστος Αλμπάνης ισοφάρισε στο τελικό 1-1 για το «τριφύλλι».

15. Απόλλων Λάρισας 4 -14αγ.

*Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

*Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

*Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.