Η Ελλάδα έμεινε στο 0-0 με την Πολωνία σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Γκντανσκ. Η Εθνική έδειξε το καλό της πρόσωπο στην άμυνα, ενώ για τους γηπεδούχους δοκάρι είχε ο Μίλικ στο 41’ με κεφαλιά.

Η Εθνική στο πρώτο μισό του ημιχρόνου δεν απειλήθηκε από την Πολωνία που αγωνίστηκε με απουσίες και κατάφερε να φέρει το ματς στα μέτρα της. Μάλιστα, στο 15’ ο Κατσουράνης ανάγκασε τον τερματοφύλακα Μπόρουτς σε δύσκολη επέμβαση.

Στο 17’ ένα σουτ του Γκροσίτσκι δεν ανησύχησε τον Καπίνο, ο οποίος στο 25’ νίκησε σε τετ-α-τετ τον Μπλαζικόφσκι. Ο Μίλικ στο 28’ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ ο φορ του Άγιαξ στο 41’ σημάδεψε το δοκάρι του Καπίνο.

Στο δεύτερο μέρος έγιναν αρκετές αλλαγές και από τις δύο ομάδες και όπως ήταν φυσικό ο ρυθμός έπεσε αισθητά, αφού χάθηκε η συνοχή στις δύο ενδεκάδες.

Στο 72΄ η Εθνική απείλησε με τον Φούντα να σουτάρει άουτ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Καπίνο μπλόκαρε εύκολα σουτ του Μίλικ. Στην τελευταία φάση στις καθυστερήσεις ο Βελλίδης απέκρουσε το κοντινό σουτ του Ρίμπους και έτσι το 0-0 δεν άλλαξε.

Πολωνία – Ελλάδα 0-0