Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά της από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό, ο οποίος έκανε το ρεπό του στη 19η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2, καθώς γνώρισε οδυνηρή εντός έδρας ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ Β΄.

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, από τον Γιαξή (που λίγο νωρίτερα είχε μπει αλλαγή) στο 80΄ και τον Τσαούση στο 83΄, ο «Δικέφαλος του βορρά» υποχρέωσε τη θεσσαλική ομάδα -που μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Γκόλια- στη δεύτερη φετινή εντός έδρας ήττα της και έστειλε… δώρο στις Σέρρες.

Ο Πανσερραϊκός διατηρεί προβάδισμα εννέα βαθμών στην κορυφή και είναι το μεγάλο φαβορί για άνοδο στη Super League.

Στα άλλα σημερινά παιχνίδια, ο Παναθηναϊκός Β΄ με κεφαλιά του Προδρομίτη στο 87΄ διέσωσε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Ηρακλή, που είχε προηγηθεί με γκολ του Γιουμπιτάνα στο 68΄. Στο Πολύκαστρο, τέλος, ο Απόλλων Πόντου πήρε έναν πολύτιμο βαθμό από την -τέταρτη της κατάταξης- Νίκη Βόλου, με τον Αραβίδη να ισοφαρίζει σε 2-2 στις καθυστερήσεις.

15. Απόλλων Λάρισας 4 -18αγ.

* Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

* Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

* Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.