Για λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά, αλλά και για διαφορά ποιότητας και εμπειρίας που είχε η ομάδα του σε σχέση με τον Ολυμπιακό, έκανε λόγο ο Ραζβάν Λουτσέσκου έπειτα από την ήττα του ΠΑΟΚ με 1-0 στο γήπεδο της Τούμπας.

Οι «ασπρόμαυροι» έκλεισαν το πρωτάθλημα της Super League στην τέταρτη θέση του πρωταθλήματος, ωστόσο έχουν την ευκαιρία να βρεθούν στα προκριματικά του Europa League εφόσον κατακτήσουν το Κύπελλο Ελλάδας κερδίζοντας την ΑΕΚ στις 24 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό.

«Είμαι περήφανος για τον τρόπο που έπαιξαν οι παίκτες, την θέληση τους. Δυστυχώς το ποδόσφαιρο είναι λεπτομέρειες, που κάνουν την διαφορά. Η ποιότητα των παικτών του Ολυμπιακού ήξερε να εκμεταλλευτεί αυτές τις λεπτομέρειες», τόνισε αρχικά ο Ρουμάνος τεχνικός του ΠΑΟΚ και προσέθεσε:

«Η ομάδα μας έχει νέους παίκτες, χωρίς μεγάλη εμπειρία. Είχαμε πολλές αλλαγές σε αυτή τη σεζόν. Η ομάδα βελτιώθηκε πολύ, όμως μας έλειπε κάτι.

Υπάρχουν λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά. Όταν λέω λεπτομέρειες, εννοώ τις πολλές ευκαιρίες που είχαμε και δεν σκοράραμε, ενώ ο αντίπαλος σκόραρε με λίγες. Αυτά κάνουν την διαφορά».