Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε ο ΠΑΟΚ από τη Σταντάρ Λιέγης, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Ολλανδία. Οι νικητές προηγήθηκαν δύο φορές, την πρώτη με πέναλτι, ενώ ο «Δικέφαλος του Βορρά» ισοφάρισε με τον Κουλούρη στο 60′. Τα δύο γκολ των Ολλανδών πέτυχε ο Πιά στο 39′ και το 68′.

Με πρωταγωνιστή τον νεαρό Παπαδόπουλο ο ΠΑΟΚ είχε δύο καλές στιγμές στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ από το 20’ και μετά η Σταντάρ ανέβασε την απόδοσή της. Στο 39’ οι Ολλανδοί κέρδισαν πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο Βίτορ, κάνοντας χέρι. Ο Πιά ευστόχησε και άνοιξε το σκορ.

Στο 60’ ο Κουλούρης έδειξε την ικανότητα που έχει στα τελειώματα των φάσεων και ισοφάρισε σε 1-1. Το δεύτερο γκολ των Ολλανδός ήρθε στο 68’ και πάλι με τον Πιά, ενώ μέχρι το τέλος οι Ολλανδοί δημιούργησαν ακόμα δύο καλές στιγμές.

ΠΑΟΚ: Γιακουμής, Ποζατζίδης, Βίτορ, Κατσικάς, Σκόνδρας, Μαντούρο, Τζανδάρης, Κωνσταντινίδης, Πόζογλου, Μάρτενς, Παπαδόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Μελισσάς, Σκόνδρας, Μαντούρο, Παναγιωτούδης, Πολύζος, Κίτσιου, Πόποβιτς, Σαββίδης (86’ Τζανδάρης), Γκολάσα, Αθανασιάδης, Κουλούρης.