Ένα γκολ του Ρόμπι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, επέτρεψε στον Παναθηναϊκό Β’ να μείνει όρθιος (2-2) στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με την ΑΕΛ. Ο Μπιλάλ, πρώτος σκόρερ (9 γκολ) στη UEFA Youth League σημείωσε το έτερο γκολ των «πρασίνων», Μαυρίας (33′) και Καλουτσικίδης (69΄), οι σκόρερ της ΑΕΛ.

Η κεφαλιά-γκολ του Συρεγγέλα (63΄) διαμόρφωσε τις αποστάσεις στο σκορ (1-0) ανάμεσα στον Ηρακλή Λάρισας και τον Θεσπρωτό, επιτρέποντας στους οικοδεσπότες να σκαρφαλώσουν στην προτελευταία θέση του πίνακα, «σπρώχνοντας» στην τελευταία τους αντιπάλους τους.

Σκόνταψε (1-1) ο Διαγόρας, που βρέθηκε μπροστά στο σκορ (65′) με τον Καραμάνη, αλλά ο Αλμωπός κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στην έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Έππα στο 88′.