Μικρό προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας απέκτησε η Νίκη Βόλου έναντι του Πανθρακικού.
Η ομάδα της Μαγνησίας επικράτησε εντός έδρας με 2-1 των Θρακιωτών, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη Β΄ φάση, που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό Στάδιο κι έτσι θα παραταχθεί στον επαναληπτικό (30/9) με στόχο να υπερασπίσει αυτό το σκορ.
Η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε στο 12΄ με σουτ του Ρομέου, όμως οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση χάρη σε δύο γκολ του Ισαάκ, στο 40΄ και στο 51΄, και πήραν τη νίκη.
Νίκη Βόλου (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Σοϊλέδης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Μπακάλης, Ακασού (62΄ Σεϊμάν), Γέσιτς (72΄ Μπιτσάκος), Μανουσάκης (46΄ Ανιέτε), Ισαάκ, Τζιώρας
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης