Ο Πανθρακικός επικράτησε με 2-0 της Μπάνσκο σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην Βουλγαρία. Τα γκολ για την ομάδα της Θράκης πέτυχαν οι Σκλιοπίδης (82΄) και Σειδάν (89΄).
Οι συνθέσεις: Βρονταράς (30΄ Αθανασιάδης), Ζδράβος, Μακρυδημήτρης, Μίκουλιτς, Λαδάκης, Καθάριο, Πόποβιτς, Κάσες, Τσανατσόγλου, Τζάνης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αθανασιάδης (60’ Κουτσόπουλος), Ζδράβος, Σκλιοπίδης, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Ρομέου, Πόποβιτς, Ζεκίνια, Σειδάν, Λειβαδιώτης, Νικολαίδης.
Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης