Ο Ανδρέας Ντόι έκανε το ευρωπαϊκό του ντεμπούτο με τον Ολυμπιακό απέναντι στην Καραμπάγκ, με τον νεαρό άσο να δηλώνει μετά το τέλος του αγώνα (0-0) ότι δεν περίμενε να παίξει κόντρα στους Αζέρους.
Aναλυτικά όσα είπε ο Ντόι:
Για το ευρωπαϊκό ντεμπούτο του: «Δεν το περίμενα. Έγιναν όλα πολύ ξαφνικά. Έδωσα το 100% και πήραμε τον πολύτιμο βαθμό. Πάμε για τη νίκη τη Δευτέρα, μαζί με τον κόσμο μας».
Για τους αστέρες του Ολυμπιακού: «Σου δίνουν ένα κίνητρο παραπάνω και σε βοηθάνε πάρα πολύ».
Για το γεγονός πως έπαιξε στόπερ: «Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αντιθέτως, έχω τον χώρο και τον χρόνο να σκεφτώ που θα δώσω την μπάλα, σε αντίθεση με όταν αγωνίζονται αμυντικό χαφ».