Στο 2-2 με την Ντιναμό έμειναν οι Νέοι του Ολυμπιακού στο Ζάγκρεμπ για την τρίτη αγωνιστική του UEFA Youth League. Οι «ερυθρόλευκοι» δέχθηκαν δύο γκολ στο 84ο λεπτό και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και ουσιαστικά… κλώτσησαν τη νίκη. Να σημειωθεί ότι ο Ολυμπιακός αγωνίστηκε από το 71ο λεπτό με δέκα παίκτες, καθώς ο Ανδρούτσος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 25’ ο Σάλιακας άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ενώ στο 73ο λεπτό σκόραρε ο Χατζάρας. Στο 84’ ο Καμπράχα μείωσε σε 2-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο ο Όλμο.

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στη δεύτερη θέση με τέσσερις βαθμούς όσους και οι Κροάτες. Στην πρώτη θέση είναι η Άρσεναλ με 9, ενώ ακολουθεί στην τελευταία θέση η Μπάγερν Μονάχου χωρίς βαθμούς.