Ο Λεβαδειακός βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τον Παναιτωλικό, ωστόσο ισοφάρισε σε 2-2 και πρόσθεσε ένα βαθμό στην συγκομιδή του, μετά την αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Super League. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Μαρκόφσκι στο 11’ και το 20’, ενώ οι Βοιωτοί απάντησαν με τους Γιακουμάκη (40’) και Μάντζιο (47’ πεν.). Ο Παναιτωλικός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντιέγκο Μπεχαράνο στο 68’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Ο Λεβαδειακός έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα στο 6’ με τον Ναβάρο να μην μπορεί να νικήσει τον Κυριακίδη, ενώ ο Παναιτωλικός απάντησε με δύο γρήγορα γκολ! Στο 11′ ο Βιγιαφάνες βρήκε τον Μαρκόφσκι και εκείνος με ωραίο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα της ομάδας της Λιβαδειάς και έκανε το 1-0, ενώ εννέα λεπτά μετά ο Βιγιαφάνες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπεχαράνο με κεφαλιά βρήκε τον Μαρκόφσκι που με κοντινή προβολή σκόραρε εκ νέου.

Ο Λεβαδειακός κατάφερε να μειώσει πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος. Στο 40′ ο Ναβάρο έκανε το σουτ, ο Μάκος προσπάθησε να διώξει και ο Γιακουμάκης, στον οποίο έφτασε η μπάλα, μείωσε σε κενή εστία. Δύο λεπτά με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος ο Μάντζιος κέρδισε το πέναλτι από τον Μπεχαράνο, αφού ο παίκτης του Παναιτωλικού κράτησε από τη φανέλα τον επιθετικό του Λεβαδειακού. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 59′ ο Λεβαδειακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει την ανατροπή όταν ο Μιλιάζες εκτέλεσε ένα φάουλ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Δέκα λεπτά μετά ο Ντιέγκο Μπεχαράνο είδε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες, όμως μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε.

Λεβαδειακός – Παναιτωλικός 2-2 (Novasports 3)

Γκολ: 40′ Γιακουμάκης, 47′ πεν. Μάντζιος – 11′, 20′ Μαρκόβσκι

Κίτρινες κάρτες: Φαβάλι, Μιλιάζες, Γιάχιτς, Γιακουμάκης – Παπάζογλου, Κυριακίδης, Μαρκόβσκι, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Καπέλ, Ντάνι Μπεχαράνο

Κόκκινες κάρτες: 69′ Ντιέγκο Μπεχαράνο