Με εντυπωσιακό τρόπο ο Πλατανιάς έφυγε νικητής από την Βοιωτία σε παιχνίδι για την 26η αγωνιστική της Super League. Η ομάδα της Κρήτης επικράτησε 3-0 του Λεβαδειακού με γκολ των Κουλιμπαλί (4’), Αποστολόπουλου (32’) και Ανγκούλο (37’).

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ του αγώνα

Η ομάδα των Χανιών κυριάρχησε απόλυτα στο πρώτο μέρος πέτυχε τρία γκολ και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους. Στο 4ο λεπτό, μετά από συνδυασμό Αποστολόπουλου και Στανισάβλιεβιτς, ο Κουλιμπαλί πήρε τη μπάλα και με σουτ άνοιξε το σκορ.

Ο Πλατανιάς πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 32’. Ο Αποστολόπουλος σκόραρε και ουσιαστικά «καθάρισε» στο ματς, ενώ στο 37’ ο Ανγκούλο έφυγε στην κόντρα από τα αριστερά και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έριξαν τον ρυθμό τους, ενώ ο Λεβαδειακός είχε καλές στιγμές με τα σουτ του Ατζαγκούν και του Μάντζιου. Το τελικό σφύριγμα βρήκε νικήτρια την ομάδα του Πλατανιά με το εντυπωσιακό 3-0.

Λεβαδειακός – Πλατανιάς 0-3 (Novasports 3)

Γκολ: 4′ Κουλιμπαλί, 32′ Αποστολόπουλος, 37′ Ανγκούλο

Κίτρινες κάρτες: Μανωλάς – Μπανανά