Η σεζόν για την Ξάνθη ολοκληρώθηκε και οι ποδοσφαιριστές πήραν άδεια και ανανέωσαν το ραντεβού τους στα Πηγάδια στις 6 Ιουλίου. Όπως αναφέρουν οι ακρίτες στην ενημέρωσή τους:
«Το πρωινό της Δευτέρας 6 Ιουλίου θα γίνουν οι εργομετρικές εξετάσεις ενώ το απόγευμα θα υπάρξει συνάντηση στο ξενοδοχείο των αθλητικών εγκαταστάσεων της ΠΑΕ το Le Chalet, Διοίκησης, προπονητικού επιτελείου και ποδοσφαιριστών.
Την Τρίτη 7 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη επίσημη προπόνηση».
Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης