Καταιγιστικός ήταν ο Ηρακλής στο παιχνίδι του κόντρα στον Πιερικό, που διεξήχθη την Κυριακή στο Καυτανζόγλειο, για την 16η αγωνιστική του Νότιου ομίλου της Football League.
Ο «γηραιός» συνέτριψε με 6-0 την ομάδα της Κατερίνης και πλέον είναι έναν βαθμό πίσω από την δεύτερη Νίκη Βόλου η οποία αγωνίζεται την Δευτέρα (20/1) με την πρωτοπόρο Κέρκυρα.
Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
1ος όμιλος
Παρασκευή (17/1)
ΑΟ Χανιά-Παναχαϊκή 0-0
ΑΟ Χανιά: Θεοδωρόπουλος, Χατζηησαΐας, Ζντράβκοβιτς, Γκούμας, Παπατζίκος, Βασιλόγιαννης, Καμπλιώνης (68′ Βαλλιάνος), Μανωλάς, Μέλο (46′ Κοσταντίνοφ), Τσάτσος (82′ Σκάρος), Πάγκαλος.
Παναχαϊκή: Λαμπάκης, Κιάσσος, Βαγγελόπουλος, Σπίνουλας, Κωστόπουλος, Χιντζίδης, Στεργίδης (75′ Χοτζάλι), Φατιόν, Ντα Κόστα (53′ Χούσα), Πάτο, Κοντογουλίδης (85′ Πλέγας).
Καλλιθέα – Ολυμπιακός Βόλου 0-2
(6′ Πινδώνης, 27′ Γκούρμα)
Καλλιθέα: Λυμπερόπουλος, Χριστοφιλέας, Παγώνης, Φερέιρα, Καλαμιώτης, Φαγιέ (83′ Σταύρου), Κατσικογιάννης, Αρναρέλης, Καραλής (63′ Μιχαλόπουλος), Γκαλάν, Ατματσίδης (46′ Αγουόνγκ).
Ολυμπιακός Βόλου: Γεωργίου, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Πινδώνης, Καπετάνος (78′ Ολίσε), Κατσίκης, Δεινόπαπας (46′ Μπρέσκα), Γκούρμα (65′ Ιωάννου).
Σάββατο (18/1)
Αστέρας Μαγούλας-Πανηλειακός 0-2
(38′ Βοσκόπουλος, 88′ Λιόσης)
Στο 85′ ο Πανηλειακός είχε δοκάρι με τον Αλτιπαρμακόφσκι.
Αστέρας Μαγούλας: Μπαλασάκης, Τριάντος, Νόνης, Σαμαρόπουλος (76′ Ρήγας), Κοτίτσας, Κορνελάτος (57′ Στρατάκης), Αντωνόπουλος, Έβερετ, Δημητριάδης, Μαρτίνεθ, Κανελλόπουλος (58′ Ξύδης).
Πανηλειακός: Πίτκας, Λαμπρόπουλος, Κυριάκος (85′ Γανωτής), Βοσκόπουλος, Κοτσώνης, Λιόσης, Κωνσταντινίδης, Γαλανόπουλος, Φλίγκος, Λαλίν (58′ Αλτιπαρμακόφσκι), Μπιτάνγκ (76′ Μίλιεβιτς).
Κυριακή (19/1)
Επισκοπή-Αχαρναϊκός 0-0
Επισκοπή: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Σελινιωτάκης, Γκονζάλες, Δελήμπασης (87’ Ανωγειανάκης), Σουμπασάκης (78’ Μαρτσάκης), Γιακουμάκης, Δρακάκης (69’ Μπρατσιάνι).
Αχαρναϊκός: Παγούδης, Μωϋσιάδης, Αθανασόπουλος (78’ Αθανασίου), Ιορδανίδης, Νιάρος, Προβατίδης, Σκούφαλης (66’ Ντο Σάντος), Νεόφυτος, Παραράς, Λιαπάκης, Γουέλκαμ.
Φωστήρας-Βύζας Μεγάρων 2-0
(37′ Κάργας, 39′ Ζιαμπάρης)
Φωστήρας: Μοσχονάς, Λύρας, Αχείμαστος, Κάργας, Σεχολλάρι, Εμέκα, Τασουλής (69′ Γαρουφαλιάς), Τεγούσης (62′ Γκίνο), Κακαράς, Μακρίδης (76′ Μουστόγιαννης), Ζιαμπάρης.
Βύζας Μεγάρων: Μούζος, Παπαευθυμίου, Μανδύλης, Ι. Μαζιώτης (79′ Μιχαλόπουλος), Ζάρκος, Α.Μαζιώτης, Κοντούλης, Ταμπάκης (46′ Μεντί), Τσακιράκης, Νικολέτος (64′ Δελαρδάς), Μπελέρης.
Παναιγιάλειος-Γλυφάδα 2-1
(54′ Μπουρλάκης, 70′ Ιωάννου-68′ Ταμπλάκης)
Παναιγιάλειος: Ανδρούτσος, Ιωάννου, Σούλης, Σκαρτσίλας, Ακπαρίδης, Νάστος, Σταμογιάννος (73′ λ. τρ. Σανδραβέλης), Μπούνας, Κατσικοκέρης (65′ Χρυσοφάκης), Γκοτσούλιας, Μπουρλάκης.
Γλυφάδα: Πασάι, Δημακάκος (38′ λ. τρ. Μαρκάκης), Μουστάκης, Μπράχο, Αρκουμάνης, Μπουλούμπασης (48′ Νίκου), Ταμπάκης, Κόκκαλης, Μπολόσης (66′ Τσακίρης), Παιδάκης, Κατσαμακίδης.
Φωκικός-Ηρακλής Ψαχνών 1-0 (Σε εξέλιξη)
(5′ Ράντι)
Φωκικός: Λανζάνο, Πεχλιαβόπουλος, Άλλα, Ράντι, Σκαρίμπας, Θέος, Φράγκος, Σιμονιάν, Τζέκος, Ασίγκμπα, Καλαγκάνης.
Ηρακλής Ψαχνών: Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Τζανής, Μπακομήτρος, Τσιμότζι, Καλαϊτζίδης, Τσούτσης, Ντελέκος, Μπουμάλ, Κρητικός.
Βαθμολογία
1. Ολυμπιακός Βόλου 41
2. ΑΟ Χανιά 30
3. Ηρακλής Ψαχνών 27
4. Καλλιθέα 26
————————————————-
5. Επισκοπή 24
6. Παναιγιάλειος 24
7. Φωκικός 23
8. Παναχαϊκή 23
9. Φωστήρας 22
10. Πανηλειακός 19
11. Αχαρναϊκός 16
————————————————-
12. Αστέρας Μαγούλας 14
13. Βύζας Μεγάρων 8
14. Γλυφάδα 5
2ος όμιλος
Σάββατο (18/1)
Αιγινιακός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
(24′ Καρακατσάνης)
Αιγινιακός: Τόλιος, Λ. Αχαλινόπουλος (60′ Λαζαριδης), Δήμου, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Πέντα, Γεωργίου (71′ Μιτρόφ), Καρακατσάνης, Κουτσοσπύρος (38′ Δεμηρτζόγλου), Γκέσιος.
Αναγέννηση Γιαννιτσών: Καραογλανίδης (25′ Χατζιλάρι), Σάρρος, Χατζηστεφάνου, Λυσίτσας, Λαμπάκης, Μπαξεβάνος, Ιβανίδης, Κάρταλ, Παλάσκας (38΄Σιδηρόπουλος), Κουρούπης, Χατζόγλου.
Κυριακή (19/1)
Καβάλα-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-4
(68′ Καπνίδης-13′, 32′ Χλωρός, 43′ Μπουντούρης, 83′ Γεωργακόπουλος)
Καβάλα: Γιαννίκογλου, Βαλεριάνος, Ρεβυθόπουλος, Γκαρακλίδης, Χόρτσας (85′ Μαυρίδης), Ντουτσαρίδης, Άρτσε (79′ Κουρέλας), Πάλλας (27′ Παπαδόπουλος), Καπνίδης, Καρλόπουλος, Καζαντζίδης.
Αναγέννηση Καρδίτσας: Σιαράβας, Γκουγκούδης, Δημόπουλος, Οικονόμου, Ρόβας, Μίχος (60′ Υφαντής), Σίμωσης (69′ Γεωργακόπουλος), Χατζηρίζος, Μπουντούρης (85′ Κόκκινος), Μπιτέλης, Χλωρός.
Δόξα Δράμας-Τύρναβος 0-0
Δόξα Δράμας: Μένκα, Γελαδάρης (67′ Κυριακίδης), Κάσσος, Στόικος (79′ Χιντασέλι), Περπερίδης, Στεργιανός, Θεοδωρέλης, Ρούτσης, Βλασόπουλος (46′ Μοσχάκης), Διαμαντόπουλος, Μπέκα.
Τύρναβος: Πρίφτης, Κουρτεσιώτης, Τέλλος, Καραμανλής, Όμο, Ντατίδης, Βανγκέλι, Μπάρος (59′ Σκούπρας), Τσούκαλος, Σαχινίδης (84′ Καραγιάννης), Κάρλος Αντρέ (68′ Γεωργίου).
Ζάκυνθος-Εθνικός Γαζώρου 2-1
(22′, 51′ Τορεζάνι-23′ Γαϊδαρτζής)
Ζάκυνθος: Ξενοδόχοφ, Τσεκερτάνι, Στασινόπουλος, Μπίρης, Αποστόλου, Οικονόμου, Τορεζάνι, Κυριακίδης (72′ Πετράκος), Σκαθαρούδης, Οττα (71′ λ.τρ. Χιράλδο), Χατζησάββας (83′ Πέττας).
Εθνικός Γαζώρου: Μέλκα, Κουκόλης (79′ Παπαβασιλείου), Δέντσας, Τζούριτς, Χατζηδημητρίου, Νατσιόπουλος, Μπαργκά, Γαιδαρτζής, Σκέριαντς (71′ Νύρλος), Τσουβαλτσίδης, Κωφοκώτσιος (62′ Καράμπελας).
Βατανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-2
(7′ Πόποβιτς, 60′ Αθανασιάδης)
Βατανιακός: Κουδουνάς, Κολαξίδης, Γιαλαμίδης, Κωτσιόπουλος, Νταντάμης, Γιαξής, (66′ Μπουζούκης) Χαρίσης, Κουλίδης (58′ Κυπαρίσσης), Γιαννούλης (76′ Γκανάβας), Πουτουρίδης, Ζαγοριανός.
Απόλλων Καλαμαριάς: Καρατζιοβαλής, Τσερκέζος, Ποζατζίδης, Κισκαμπάνης, Βέργος, Τζανδάρης, Παρμαξίδης, Πέλκας (84′ Ναλμπάντης), Μεσίνα (78′ Βλάχος), Αθανασιάδης, Πόποβιτς (70′ Καθάριος).
Ηρακλής-Πιερικός 6-0
(29′ αυτ. Καραγκούνης, 32′ Ζαχόρα, 51′ Ονουάτσι, 58′ Πουρτουλίδης, 64′ Τάϊ, 94′ Αποστολίδης)
Ηρακλής: Χουάντερσον, Κοντοδήμος, Τσιλιανίδης, Παπαστεριανός, Κοντέων, Λίμα, Τάι, Πουρτουλίδης (83′ Αποστολίδης, Ονουάτσι, Ζάχορα (68′ Χιονίδης), Ιντζόγλου.
Πιερικός: Παπατολίκας, Καραγκούνης, Νίκου, Ντόικιτς, Ν. Ιορδανίδης, Παπατόλιος, Ίτσιος (75′ Λαζαρίδης), Μανίκας, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης (46′ Νικολίτσης), Ελευθεριάδης.
Δευτέρα (20/1)
Νίκη Βόλου-Κέρκυρα (18.00, ΟΤΕ TV)
Βαθμολογία
1. Κέρκυρα 39
2. Νίκη Βόλου 31
3. Ηρακλής 30
4. Αναγέννηση Καρδίτσας 28
————————————————-
5. Απόλλων Καλαμαριάς 25
6. Εθνικός Γαζώρου 25
7. Αιγινιακός 25
8. Τύρναβος 23
9. Ζάκυνθος 22
10. Δόξα Δράμας 18
11. Πιερικός 13
————————————————-
12. Καβάλα 12
13. Αναγέννηση Γιαννιτσών 9
14. Βατανιακός 9