Ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0) αναδείχθηκαν την Τετάρτη η Κέρκυρα και ο Λεβαδειακός, στο μεταξύ τους παιχνίδι, για την 22η αγωνιστική της Super League, που διεξήχθη στο νησί των Φαιάκων.

Το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις και μέτριο θέαμα κι έτσι οι δύο ομάδες έμειναν άσφαιρες και μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με μία σημαντική ευκαιρία από πλευράς γηπεδούχων. Συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό κι από την ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες της Κέρκυρας, ο Χαβίτο έγινε αποδέκτης της μπάλας, όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Σηφάκη.

Στο 51′, ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού έσωσε την εστία του από βέβαιη παραβίαση, όταν ο Σιόντης έπιασε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, η μπάλα πήρε φάλτσα με τον αέρα, όμως ο Σηφάκης έσωσε τον κίνδυνο με εντυπωσιακή απόκρουση.

Ο Λεβαδειακός προσπάθησε να πάρει το «διπλό» και από το 76` έχασε κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρει.

Αρχικά την κεφαλιά του Τριποτσέρη μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης, στο 77′, το σουτ του Βούκτσεβιτς μπλόκαρε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, ο οποίος είπε «όχι» σε νέο σουτ του Βούκτσεβιτς στο 82ο λεπτό. Στο 87′ κεφαλιά του Τομάς απέκρουσε και πάλι ο Κουτζαβασίλης.

Κίτρινες: Λεάλ, Γκόμες – Πίντερ, Τριποτσέρης, Μιλοσάβλιεβ