Έτοιμη για τη δεύτερη νίκη στην (ανακαινισμένη) έδρα της είναι η Καλλονή, η οποία όπως πέρυσι έτσι και φέτος εντυπωσιάζει στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.
Η ομάδα της Μαντζουράκη αντιμετωπίζει αύριο τον Πανθρακικό στην τελευταία αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής και στοχεύει, όπως είναι φυσικό, στους τρεις βαθμούς που θα την εκτινάξουν στις πρώτες θέσεις της κατάταξης.
Η προετοιμασία της Καλλονής ολοκληρώθηκε με τη σημερινή προπόνηση, μετά το πέρας της οποίας ο τεχνικός της Γιάννης Ματζουράκης ανακοίνωσε την αποστολή, την οποία συνθέτουν οι: Χογκ, Ναβάρο, Γιορέντε, Χωριανόπουλος, Αναστασιάδης, Λεοζίνιο, Στεφάνοβιτς, Μπαρέρα, Βαλιός, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Πιπίνης, Αντέτζο, Κύπρου, Χουάνμα, Αλέξιτς, Μανούσος, Μίνγκας, Μπουρού.
Εκτός έμειναν οι Ανρί Καμαρά και Ανέστης Αγρίτης, οι οποίοι έχουν προβλήματα τραυματισμών.