Μετά από τρίμηνη απουσία λόγω σοβαρού τραυματισμού ο Κοστίν Λάζαρ έθεσε εαυτόν και πάλι στη διάθεση του Νίκου Παπαδόπουλου.
Ο Ρουμάνος μέσος τη Δευτέρα στην πρώτη προπόνηση της ομάδας του, μετά την άδεια των Χριστουγέννων, ολοκλήρωσε το πρόγραμμα και είναι πλέον έτοιμος να ξαναμπεί στους αγωνιστικούς χώρους.
Ο Νίκος Παπαδόπουλος για το παιχνίδι του Σαββάτου με την Καλλονή δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του τιμωρημένου Νίκου Ζιαμπάρη, αλλά και σε αυτές των Τέλη Καρασαλίδη και Γιώργου Σαραμαντά.