Ο Εργοτέλης επικράτησε με 2-1 σκορ του Ηροδότου, στον μεταξύ τους φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο Παγκρήτιο Στάδιο του Ηρακλείου, σε ημίχρονα 35λεπτης διάρκειας.

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκαν όλοι οι ποδοσφαιριστές των «κιτρινόμαυρων», εκτός των Καβουσάκη, Τζανακάκη και Μπουρσέλη, που ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα, ενώ από την ομάδα Νέων συμμετείχαν οι Βογιατζής, Σηφάκης, Γενιτσαρίδης, Χαρκουτσάκης και Γεωργαντόπουλος.

Ο φιλοξενούμενος Ηρόδοτος έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος 1-0 με τέρμα του Κοιλιάρα στο 35ο λεπτό, για να σημειώσει δύο γκολ στην επανάληψη ο Γιουσούφ (48΄, 60΄) και να δώσει τη νίκη στον Εργοτέλη.

Αναλυτικά οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Δερμιτζάκης, Γενιτσαρίδης, Γιοβάνοβιτς, Λουβιόν, Λυκογιάννης, Κοζορώνης (21’ Βογιατζής), Χαντί, Γκέντσογλου, Καλέ, Χουλά, Ολαϊτάν.