Με σκορ 1-0 επικράτησε στο Περιστέρι ο Ατρόμητος του Λεβαδειακού. Το παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της Super League κρίθηκε από το γκολ που σημείωσε στο 37’ ο Μπρίτο.

Πατήστε εδώ και δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα

Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου ο Λεβαδειακός κατάφερε να εγκλωβίσει τον Ατρόμητο και να τον περιορίσει επιθετικά. Μάλιστα, οι Βοιωτοί εκμεταλλευόμενοι τις αντεπιθέσεις απείλησαν στο 32’ με τον Μιλιάζες, ενώ δύο λεπτά μετά σκόραραν με τον Τριποτσέρη, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο σκόρερ ήταν σε φάση οφσάιντ.

Τον… γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους έλυσε στο 37’ ο Μπρίτο, ο οποίος σκόραρε και τελικά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο Γοδόι έβγαλε την κάθετη πάσα και ο Βραζιλιάνος αφού έλεγξε τη μπάλα σκόραρε με διαγώνιο αριστερό σουτ.

Στο δεύτερο μέρος, η σπουδαιότερη ευκαιρία για τον Ατρόμητο καταγράφηκε στο 59’ με πρωταγωνιστή τον Λε Ταλέκ, ο οποίος σούταρε άουτ. Κινδύνους στην εστία του Λεβαδειακού δημιούργησαν και οι Ούμπιδες, Ναπολεόνι, ωστόσο μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε.

Ατρόμητος-Λεβαδειακός 1-0 (Novasports 4)

Γκολ: 37′ Μπρίτο

Κίτρινες κάρτες: Κιβρακίδης, Εμπόου, Φυτανίδης, Πίτου Γκαρσία – Μιλιάζες, Μιλοσάβλιεφ