Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ούμπιντες ο Ατρόμητος πέρασε νικηφόρα την Κυριακή από την Κομοτηνή, επικρατώντας με 3-1 σκορ του Πανθρακικού, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της Super League και τερμάτισε στην τρίτη θέση της κατάταξης στην κανονική περίοδο.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Η ομάδα των δυτικών προαστίων ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα στο 19ο λεπτό με εναέριο βολέ του Αργεντινού άσου.

Ακολούθησαν τα δοκάρια των Μπρίτο (45+1) και Πίτου Γκαρσία (48΄), για να έρθει ο νεαρός Ζδράβος να ισοφαρίσει στο 63΄.

Επτά λεπτά αργότερα πάντως ο Δημήτρης Παπαδόπουλος έκανε το 1-2 με κεφαλιά και στο 79΄ο Ούμπιντες με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα νίκησε τον Πασχαλάκη και «σφράγισε» τη νίκη της ομάδα του.

Κίτρινες: Λαδάκης, Καθάριος – Νάστος, Πίτου Γκαρσία, Παπαδόπουλος, Θεολόγου

Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Πασχαλάκης, Ζδράβος-Ρίζος, Παπαγεωργίου, Ιγκόρ, Χρήστου, Λαδάακης, Έμποου, Καθάριος, Μπαϊκαρά, Τζάνης (80΄ Μαμούτ), Τριανταφύλλου (57΄ Χασομέρης)

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Φυτανίδης, Μπρίτο (80΄ Φάμπιο), Νάστος (46΄ Θεολόγου), Παπαδόπουλος (85΄ Γεωργίου), Μπάλλας, Καραμάνος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία