Ατρόμητος και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο Περιστέρι στο παιχνίδι για την 15η αγωνιστική της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 72’ με τον Τουράμ, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 84’ με τον Βέλλιο.

Καλύτερη ήταν η Λαμία στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο είχε κατοχή μπάλας 65%-35% έναντι του Ατρόμητου, αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική για την εστία του Μέγερι. Κορυφαία στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήταν η φάση του 45ου λεπτού, όταν Αντέτζο «τσίμπησε» την μπάλα από τον Ρισβάνη, χωρίς, όμως, να αιφνιδιαστεί ο Ούγγρος τερματοφύλακας.

Οι γηπεδούχοι, στο πρώτο 45λεπτο, έκαναν πολλά λάθη. Ήταν από τις λίγες φορές που οι Περιστεριώτες δεν έφτιαξαν «καθαρή» ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ.

Η Λαμία συνέχισε να ελέγχει το ματς, παρότι ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 72΄ επιβραβεύτηκε για την ανωτερότητά της με το γκολ του Τουράμ, ο οποίος πέρασε και τον Ρισβάνη και νίκησε τον Μέγερι (1-0).

Η Λαμία με σωστή άμυνα δεν κινδύνευσε μετά το γκολ που πέτυχε, ωστόσο, από μία στημένη φάση ο Ατρόμητος έφτασε στην ισοφάριση στο 84΄ με την κεφαλιά του Βέλλιου μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Ούμπιδες.

Ατρόμητος – Λαμία 1-1 (ΕΡΤ Sports)

Γκολ: 72′ Τουράμ (Λαμία), 84′ Βέλλιος (Ατρόμητος)

Κίτρινες κάρτες: Κιβρακίδης – Βάντερσον, Ασίγκμπα

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης (64′ Ούμπιδες), Μανούσος, Ρόσα (55′ Ανδρούτσος), Ουγκράι (75′ Γιακουμάκης), Βέλλιος.

Λαμία (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης (81′ Βύντρα), Ασίγκμπα, Τουράμ, Τιρόνε (65′ Ρόμανιτς), Καραμάνος, Σκόνδρας.