Ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού σε παιχνίδι για την 14η αγωνιστική της Super League. Η ομάδα του Περιστερίου, που παραμένει στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα, πήρε τους βαθμούς της νίκης με το γκολ του Ντιγκινί στο 42ο λεπτό.

Πατήστε εδώ και δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα

Ο Ατρόμητος μπήκε στο γήπεδο στο γήπεδο και προσπάθησε να αποδείξει ότι ήταν το φαβορί για τη νίκη. Ο Λεβαδειακός προσπάθησε να αμυνθεί, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει το πρώτο ημίχρονο χωρίς να πετύχει γκολ. Στο 42΄ ο Ντιγκινί πήρε την ασίστ από τον Ντάουντα και πλάσαρε τον Επασί σημειώνοντας το μοναδικό γκολ του ματς.

Βασιλακάκης και Ουάρντα ήταν καθοριστικοί και ο Ατρόμητος ήλεγχε το ματς. Όσο όμως έμενε το 1-0, κανείς δεν μπορούσε να είναι σίγουρος, αλλά ο Λεβεδειακός έμοιαζε ανήμπορος να απειλήσει την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Έτσι, ο Ατρόμητος πέτυχε ακόμα μία νίκη, ενώ οι Βοιωτοί με τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες το τελευταίο δίμηνο παραμένουν σε αδιέξοδο.

Ατρόμητος – Λεβαδειακός 1-0 (Novasports 2)

Γκολ: 42′ Ντιγκινί