Ο Ατρόμητος επικράτησε 3-1 του Αστέρα Τρίπολης, σε παιχνίδι για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. Τα γκολ για τους Περιστεριώτες, που αγωνίστηκαν από το 16’ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φυτανίδη, σκόραραν με τους Καραμάνο (22’), Νάστο (69’) και Ούμπιντες (79’ πεν.), ενώ για τον Αστέρα μείωσε ο Ντελγάδο στο 88’.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Στην αρχή της αναμέτρησης οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή στιγμή με δράστες τους Χουάνμα και Γιαννούλη, ενώ στο 16’ οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν, καθώς ο Φυτανίδης αποβλήθηκε καθώς τράβηξε τον Χουάνμα, που ήταν έτοιμος να μπει στην περιοχή.

Ο Ατρόμητος, ωστόσο, κατάφερε να σκοράρει. Στο 22’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία, ο Καραμάνος πήρε την κεφαλιά και πέτυχε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Αστέρας προσπάθησε να απειλήσει με τον Μουνάφο, όμως ο Τσενάμο μπλόκαρε.

Ο Αστέρας μπήκε στο δεύτερο με σκοπό να φτάσει γρήγορα στην ισοφάριση και είχε δύο καλές ευκαιρίες στο 52′ με τον Λούι και στο 55′ με τον Ζησόπουλο χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά στο 69′ ο Ατρόμητος διπλασίασε τα τέρματά του, με τον Νάστο με κεφαλιά να σκοράρει.

Στο 75′ ο Ζησόπουλος έκανε μια κεφαλιά με τον Νάστο να διώχνει την μπάλα πάνω στην γραμμή και στο επόμενο λεπτό η ομάδα του Περιστερίου κέρδισε πέναλτι, όταν ο Καράσκο ανέτρεψε τον Γκαρσία. Ο Ουμπίδες ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο ρυθμός έπεσε στα υπόλοιπα λεπτά με τον Αστέρα να καταφέρνει να μειώνει σε 3-1 στο 88′ με κεφαλιά του Χουάνμα μετά από εκτέλεση κόρνερ.