Με το σκορ στο 1-1 έληξε το παιχνίδι για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ατρόμητο. Το 1-0 στην Τρίπολη σημείωσε στο 33’ ο Πασαλίδης, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 45’ ο Ρισβάνης.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ του αγώνα

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 34ο λεπτό όταν ο Λουίς Φερνάντεθ πέρασε έξοχη ασίστ στον Πασαλίδη, ο οποίος πλάσαρε από κοντά το νεαρό Μανδά. Όμως, ακριβώς στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Ατρόμητος ισοφάρισε με κεφαλιά του Σπύρου Ρισβάνη μετά από σέντρα του Ροντρίγκο Γκάλο. Το σκορ έμεινε αναλλοίωτο έως το τέλος του αγώνα, το ίδιο και η κατάταξη των πλέι άουτ με τον Αστέρα να έχει 35 βαθμούς και ο Ατρόμητος έναν (αλλά κι ένα ματς) λιγότερο.

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1 (Novasports 2)

Γκολ: 33′ Πασαλίδης (Αστέρας), 45′ Ρισβάνης (Ατρόμητος)

Κίτρινες κάρτες: Μπελόκ, Πασαλίδης – Γούτας, Κιβρακίδης, Μανούσος, Μπαένα, Κατράνης, Βέλλιος

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Ματρικάρντι, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο (46′ Μπ. Φερνάντεθ), Μπελόκ (90’+2 Αντζουλάς), Σίτο (46′ Ριέρα), Ντέλετιτς (79′ Τζίμας), Λ. Φερνάντεθ (87′ Μ. Φερνάντεθ), Μπαράλες.

Ατρόμητος: Μανδάς, Γούτας, Ρισβάνης, Μπουσούλατζιτς, Κατράνης, Γκάλο (86′ Ούμπιδες), Χαρίσης (27′ Μπαένα), Κιβρακίδης, Βέλλιος (86′ Γιακουμάκης), Μανούσος (70′ Ενσικουλού), Ανδρούτσος (70′ Ραμπέγιο).