Με γκολ του Μπαράλες στο 67’ ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 του Ατρόμητου, σε παιχνίδι για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. Οι νικητές που ανέβηκαν στους 4 βαθμούς και άφησαν τους Περιστεριώτες στους τρεις, ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, αφού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εντό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πατήστε εδώ και δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν κίνδυνο στο 8’, όμως μετά από ασυνεννοησία ο Ντε Μπλάσις δεν κατάφερε να τελειώσει σωστά τη φάση. Ο Ατρόμητος στο 20’ απάντησε. Μετά τη σέντρα του Ούμπιντες, ο Ερνάντες έχασε τη μπάλα, όμως ο Καραμάνος δεν περίμενε το λάθος και έχασε την ευκαιρία να σκοράρει.

Τελικά το γκολ ήρθε για τους γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 67’ ο Ουσέρο εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπαράλες, αφού πρόλαβε την έξοδο του Τσέναμο, πέτυχε το 1-0.

Για τον Ατρόμητο ο Καραμάνος λίγο πριν το 90 προσπάθησε να ισοφαρίσει, όμως το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο.

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-0 (Nova 2)

Γκολ: 67′ Μπαράλες

Κίτρινες κάρτες: Ντε Μπλάσις, Εντό – Λαζαρίδης

Κόκκινες κάρτες: 90′ +3′ Εντό