Δεν ανέδειξε νικητή το φιλικό ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και στον Λεβαδειακό, που διεξήχθη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Οι δύο ομάδες της Super League αναδείχθηκαν ισόπαλες, 1-1, με τους Αρκάδες να βάζουν στην εξίσωση και τα νέα μεταγραφικά τους αποκτήματα, ενώ οι Βοιωτοί από την πλευρά τους έδειξαν πως θα είναι μια σκληροτράχηλη ομάδα.

Στο 21′ ο Αστέρας «άγγιξε» το 1-0, με το πλασέ του Μάντζη να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 28’, όταν ο Πεδρόσο βγήκε τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο, προσπάθησε να κρεμάσει τον πορτιέρε των Αρκάδων, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι έκαναν αρκετές αλλαγές στη ενδεκάδα τους. Παρ’ όλα αυτά στο 58’, έπειτα από κόρνερ του Μουνιόθ, ο Τζανδάρης άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα. Η ισοφάριση για τον Λεβαδειακό ήρθε στο 75′. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των Αρκάδων, ο Ρόμο νίκησε τον Τσιντώτα κι «έγραψε» το τελικό 1-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Άλχο, Αλάγκμπε, Γκρόζντανιτς, Χουχούμης, Ρέντζιτς, Γιαμπλόνσκι, Καλτσάς, Ζουγλής, Παλάσιος, Μάντζης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Τσιντώτας, Άλβαρες, Καστάνιο, Γκαρθία, Τριανταφυλλόπουλος, Τζανδάρης, Μουνιόθ, Μπαρτόλο, Ρεγκίς, Τζίμας, Φαράϊ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκροφ, Βήχος, Τσάπρας, Λιάγκας, Εραμούσπε, Μεχία, Λαμαράνα, Πεδρόσο, Συμελίδης, Μπάλζι, Κώστη. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Γκαραβέλης, Πλέγας, Νικολιάς, Χαμόν, Γιαμίν, Κασσός, Κασέμι, Τσάρας, Ρόμο, Γουέλερ και Σαβάλ