Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 3-0 σκορ την Κυριακή από τη Νίκη Βόλου, στον μεταξύ τους αγώνα που διεξήχθη στο Σεραφείδειο, για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Οι Θεσσαλοί δημιούργησαν καλύτερες προϋποθέσεις για γκολ και έφτασαν δύο φορές σε αυτό στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Ριμπέιρο στο 65′ και λίγο αργότερα (77′) με τον Μιράντα.

Στο εν λόγω παιχνίδι ο Άνελ Σαμπανάτζοβιτς, o οποίος έχει ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ από τραυματισμούς, είχε νέο… ραντεβού με την ατυχία.

Συγκεκριμένα πέρασε ως αλλαγή στη θέση του Ρουκουνάκη, ο οποίος σημειωτέον είχε πολύ καλή απόδοση, και μόλις τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι υπέστη μυϊκό τραυματισμό, αποχωρώντας κλαίγοντας από το γήπεδο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλο το παιχνίδι παρακολούθησε -προς τιμήν του- ο τεχνικός της πρώτης ομάδας, Ματίας Αλμέιδα.