Την ήττα με 1-0 σκορ γνώρισε την Τετάρτη η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου των Νέων από την Καλαμάτα στο Δημοτικό Στάδιο της μεσσηνιακής πρωτεύουσας.
Αυτό το παιχνίδι ήταν φιλικού χαρακτήρα και εντάσσεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, εν όψει των υποχρεώσεών του στην ενδιάμεση φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2013.
Επόμενος αντίπαλος για την «γαλανόλευκη» είναι η ομάδα Νέων της Ιταλίας, την οποία και θα αντιμετωπίσει την ερχόμενη Τετάρτη 19/12.
Η ελληνική ομάδα θα πραγματοποιήσει προπονήσεις στις 17/12 (16:30) και 18/12 (16:00) στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγ. Κοσμά.
Η σύνθεση της Εθνικής Νέων: Μπάρκας (46΄ Λαδάς), Παπουτσογιαννόπουλος, Ποζατζίδης (46΄ Τσαμούρης), Καντούτσης, Βλάχος, Ανδρεόπουλος (46΄ Διβανές), Δώνης (46΄ Οικονομόπουλος), Μουζακίτης (46΄ Μύγας), Γιαννιτσάνης (46΄ Σιντατσέλι), Αναστασόπουλος (46΄ Κρητικός), Γιακουμάκης.
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης