Με όλους τους παίκτες της ΑΕΚ στη διάθεσή του συνεχίζει ο Ντούσαν Μπάγεβιτς την προετοιμασία της Ένωσης.
Από το απόγευμα του Σαββάτου στην αποστολή της ΑΕΚ στο Ζέεφελντ ενσωματώθηκε και ο Ραφίκ Τζιμπούρ, ο οποίος αγωνίστηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Νοτίου Αφρικής με την εθνική ομάδα της Αλγερίας.
Ο 26χρονο πήγε με αεροπλάνο μέχρι το Μόναχο και στη συνέχεια οδικώς μέχρι το Ζέεφλεντ, όπου τον υποδέχθηκαν οι Βασίλης Δημητριάδης, Αδαμίδης και Γκρέταρσον.
Πλέον, ο «τρομοκράτης» θα κάνει ειδικό πρόγραμμα προκειμένου να αναπληρώσει το χαμένο έδαφος, στον τομέα της φυσικής κατάστασης.