Για τη Ρίγα της Λετονίας αναχώρησε σήμερα το πρωί ο ΠΑΟΚ, ο οποίος την Τρίτη στις 19:30 θα αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα για την πρώτη αγωνιστική του Eurocup.
Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν, όμως ο Σούλης Μαρκόπουλος θα πρέπει να διαχειριστεί την κακή ψυχολογία που υπάρχει στην ομάδα, μετά την ήττα από τον Πανιώνιο στην Πυλαία για την Α1.
Ο ΠΑΟΚ θα φτάσει στη Λετονία στις 18:00 και στις 20:30 θα προπονηθεί στο γήπεδο του αγώνα. Στην αποστολή βρίσκονται οι: Γκίντενς, Στίγκερς, Αράπης, Γκόρι, Ντικούδης, Καλαμπόκης, Ράιτ, Γιαννακίδης, Καλλές, Καλαμπάκας, Λιάπης και Τσακαλέρης.
Eπιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης