Τη νίκη με 71-64 επί της Ολύμπιας Λάρισας πήρε στο κλειστό της Νεάπολης ο Πανελλήνιος. Οι «Ολυμπιονίκες» με τον Μπραντ Νιούλεϊ να φτάνει τους 21 πόντους και τον Μανώλη Παπαμακάριο με 18 έφτασαν τις 11 νίκες τους στο φετινό πρωτάθλημα και ισοβάθμησαν με τον Άρη στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ολύμπια έκλεισε νικηφόρα την πρώτη περίοδο, έχοντας το προβάδισμα με 24-19. Στο δεύτερο μέρος, ο Πανελλήνιος κατάφερε να ισοφαρίσει και οι δύο ομάδες, πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 36-36.

Στην τρίτη περίοδο ο Πανελλήνιος προηγήθηκε 36-41, αλλά μέχρι το 30’ το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια και η Λάρισας έκλεισε το δεκάλεπτο με το σκορ στο υπέρ της 52-51. Στο τέλος ο Πανελλήνιος προηγήθηκε αλλά η Ολύμπια με σερί 10-0 μείωσε στον πόντο 65-64. Όμως ο Πανελλήνιος κατάφερε να μην δεχτεί άλλους πόντους, με αποτέλεσμα να πάριε τη νίκη με 71-64.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 36-36, 52-51, 64-71.

Ολύμπια Λάρισας (Γιώργος Μπαρτζώκας): Καστλ 4, Κινγκ 20 (4), Σούλτσε 2, Σιγκούνας, Μπέλσερ 6 (2), Μπατής 9 (1), Αριγκμπάμπου 2, Κολώκας 7 (1), Καραποστόλου 3 (1), Παπαϊωακείμ 11.

Πανελλήνιος (Ηλίας Ζούρος): Όστοιτς 3, Παπαμακάριος 18 (1), Καλαϊτζίδης, Καλαϊτζής 2, Νιούλεϊ 21 (3), Νάτζφεϊ 3, Γκόλεματς 9, Ραντένοβιτς 8, Γκράντι 7 (1).