Με δύο γκολ από τον Τοτσέ (39’, 75’) και ένα από τον Στέργο Μαρίνο (29’) ο Παναθηναϊκός κέρδισε στο ΟΑΚΑ 3-1 τον ΟΦΗ, σε παιχνίδι για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. Για τον ΟΦΗ το γκολ που έφερε προσωρινά το παιχνίδι στην ισοπαλία (1-1) πέτυχε ο Βασίλης Κουτσιανικούλης στο 31’. Στις καθυστερήσεις ο Παπάζογλου των Κρητικών αποβλήθηκε με δεύτερη κίτιρνη κάρτα.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Ο Παναθηναϊκός στο διάστημα από το 29ο μέχρι το 39ο λεπτό προηγήθηκε δύο φορές και έδειξε πως είναι αποφασισμένος για τη νίκη. Στο 29ο λεπτό ο Μαρίνος πήρε την μπάλα αριστερά από τον Μαυρία, έκανε τη σέντρα, η οποία κατέληξε στο τέρμα του Αγριμάκη για το 1-0, όμως ο ΟΦΗ απάντησε άμεσα.

Στο 31΄, ο Παπάζογλου έβγαλε τον Κουτσιανικούλη μόνο του κι ο Έλληνας μεσοεπιθετικός απέναντι στο Καρνέζη, πλάσαρε εύστοχα για το 1-1. Στο 39΄ ο Σεϊταρίδης σέντραρε από τα δεξιά, ο Μαυρίας έστειλε την μπάλα στη μικρή περιοχή και ο Τοτσέ με προβολή έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους «πράσινους» με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες ήταν αρκετά προσεκτικές στην άμυνα και έτσι ουσιαστικά η πρώτη καλή ευκαιρία ήρθε στο 63΄ όταν σουτ του Μπουμσόνγκ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του ΟΦΗ.

Στο 75΄ ο Σισοκό έκανε πολύ όμορφη κάθετη πάσα στον Τοτσέ, ο Ισπανός βγήκε στην πλάτη του ΟΦΗ, πλάσαρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την ομάδα του Φάμπρι.

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 3-1 (Nova 2)

Γκολ: 29′ Μαρίνος, 39′, 75′ Τοτσέ – 31′ Κουτσιανικούλης
63′ δοκάρι ο Μπουμσόνγκ