Οι Κέιλιν Λούκας και Λάζαρος Παπαδόπουλος έβγαλαν κανονικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού στην κεντρική σάλα του ΣΕΦ και τέθηκαν στη διάθεση του Ντούσαν Ίβκοβιτς, ενόψει της αυριανής αναμέτρησης με την Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ για την 2η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.
Ο Αμερικανός πλέι μέικερ έδειξε έτσι ότι ξεπέρασε τον τραυματισμό στις φτέρνα, που του είχε στερήσει τη συμμετοχή στην πρεμιέρα, ενώ ο έμπειρος σέντερ αισθάνεται καλύτερα από τις ενοχλήσεις που είχε στη μέση.
Αντίθετα από την αναμέτρηση των «ερυθρόλευκων» με την τουρκική ομάδα θα απουσίασει ο τραυματίας Μιχάλης Πελεκάνος, ο οποίος βρίσκεται στο στάδιο της αποθεραπείας (τραυματισμός στο χέρι).
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης