Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο Ολυμπιακό Στάδιο η ΑΕΚ και ο Ατρόμητος, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Super League.

Πάντως οι δύο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου στα πλέι οφ, καθώς έχουν κατοχυρώσει μία θέση στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Το ματς στο ΟΑΚΑ… ξεκίνησε ουσιαστικά μετά το πρώτο ημίωρο, αφού μέχρι εκείνο το σημείο ο ρυθμός παρέπεμπε σε φιλικό αγώνα.

Στο τελευταίο 15λεπτο του ημιχρόνου ο Ατρόμητος απείλησε δύο φορές άμεσα με αντεπιθέσεις (Μήτρογλου 32΄, 45΄), ενώ η ΑΕΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 40΄ όταν ο Ιτάνζ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Κάρλος και στο 42΄ όταν ο Μπέλεκ αδράνησε και δεν μπόρεσε από πολύ κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 52΄ η Ενωση «άγγιξε» το γκολ, όταν από σέντρα του Καράμπελα, ο Μανωλάς με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Η αντίστοιχη μεγάλη ευκαιρία του Ατρόμητου, δημιουργήθηκε στο 81΄ όταν ο Μήτρογλου εκμεταλλεύθηκε σύγχυση στην περιοχή των γηπεδούχων και σούταρε δυνατά, όμως ο Κωνσταντόπουλος απέκρουσε με τη… βοήθεια του δοκαριού, με αποτέλεσμα να διατηρηθεί το 0-0.

Κίτρινες: Μπάλας 45′, Ιγκλέσιας 59′, Μπρίτο 69′, Σκόνδρας 81′, Ιτάνζ 90+

ΑΕΚ (Κωστένογλου): Κωνσταντόπουλος, Καφές, Κάρλος (Βάργκας 72′), Λεονάρντο (Λαγός 88′), Μπέλεκ, Κλωναρίδης (Φούντας 82′), Μπουγαΐδης, Καράμπελας, Γεωργέας, Μάκος, Μανωλάς